FCX CLARITY

Fütüristik bir deneyim için gelişmiş bir sürücü alanı

Bir Honda olduğu için, FCX Clarity de elbette eğlenceli ve kolay sürüş sağlıyor. Sözgelimi, sürücü alanındaki yeni yakıt hücreli çok fonksiyonlu gösterge, hidrojen tüketimini, akü seviyelerini, motor gücünü ve diğer önemli bilgileri gösteren, üç boyutlu göstergeler içeriyor. Kilometre saati, göz hareketini azaltmak için, hemen göstergenin üst kısmında yer alıyor. En son drive-by-wire teknolojisini kullanan kompakt bir elektronik vites, kadran vizörlerinin içine yerleştirildi. Gösterge paneline monte edilmiş ışıldayan üç boyutlu ölçerler, tüm önemli sürüş bilgilerini gösteriyor. Ortaya yerleştirilen, bilye biçimli H2 ölçer, hidrojen tüketimini takip ediyor.

Honda, petrol bazlı reçineler ve diğer sentetik liflerden bitkisel kumaşlara geçmek için, araç içlerinde kullanılmak üzere yeni ve üstün bir biyokumaş üretti. Honda Bio-Fabric, mısırın fermente edilmesiyle üretilen, poli (trimetilen tereftalat) (PTT) adlı polyester bir malzemedir. Dokusu ve dayanıklılığı, kumaşı, koltuk kaplamaları, kapı kaplamaları, konsol tablaları ve kolçaklar—yani araçtaki yolcuların bu üstün hissi tadabilecekleri tüm bölümler için mükemmel hale getirmektedir.

Tavan kaplamaları, yer döşemeleri ve bagaj kaplamaları içinse, mısır ve diğer bitki biyokütlelerinden elde edilen Poli (laktik asit) (PLA) lifleri kullanılmaktadır. FCX Clarity’nin iç hacminde yer alan tüm kumaş kaplamalar, doğal ve bitkisel malzemelerden üretilmektedir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMEK VEYA AYRILMAK İÇİN:

Honda Plaza Ayışığı    Altunizade, Kısıklı Caddesi No:17 - 34662 ÜSKÜDAR / İSTANBUL    Tel: 0216 559 0 559    Fax: 0216 559 0 505 ayisigi.honda@ayisigi.com.tr

© 2016 Ayışığı | ANASAYFA | Honda Türkiye Web Sitesi |