HYBRID TEKNOLOJİSİ

Toplum tarafından varolması istenen marka olmak!

İşte tüm hayallerimiz bu amaç üzerine kuruldu. Hayallerimizi gerçekleştirmek için de harcadığımız tüm çabalar bu amacı gerçekleştirmek için yapıldı. 1986 yılından beri insanlığa yardımcı olması için geliştirilen Dünya’nın ilk ve en gelişmiş robotu ASIMO, bügün Amerika’da ve Japonya’da satılan hidrojenle çalışan ve egzozundan sadece su buharı çıkan FCX Clarity, kanatlarda motorlarıyla gökyüzünde salınan HondaJet, ev içi hidrojen üretim istasyonu gibi birçok teknoloji ve ürün hayallerimizi gerçekleştirmek için harcadığımız çabanın sonuçları.

Tüm bu çabaların yanı sıra çevreye duyarlı olabilmek adına çalışmalarımız da uzun yıllardan beri gelişerek devam ediyor. Benzinli araçlarda yakıt tasarrufunu nasıl arttırabiliriz? Nasıl emisyon salınımını azaltırız gibi soruların cevabını bize Hybrid teknolojisi verdi. Honda hybrid araçlarla ilgili araştırmalara, benzinli otomobillerin yakıt ekonomisini mümkün olan en üst düzeye çıkartmak ve zararlı gaz salınımını da mümkün olan en az seviyeye çekmek amacıyla başladı. Honda 1999 yılında, kendisine ait IMA (Integrated Motor Assist) teknolojisini geliştirdi ve bu teknolojiye sahip ilk nesil Insight hybrid otomobili müşterilerine sundu. IMA teknolojisinde, benzinli bir motor ana güç kaynağı olarak çalışırken, elektrikli bir motor gerektiğinde ilave güç sağlıyor.

Honda’nın hybrid teknolojisini geliştirme ve yaygınlaştırma çalışmaları devam ettikçe 2001 yılında Civic Hybrid ve 2004 yılında Accord Hybrid modelleri piyasaya sunulmuştur. Honda’nın hybrid modelleri Kuzey Amerika, Japonya, Avrupa ve daha birçok yerde müşterileriyle buluşmuştur. Honda, dünya çapında hybrid otomobillerinin yaygınlaşması ve geniş kitlelere ulaşması için, Kasım 2006’da Türkiye’de, Kasım 2007’de Çin’de, Haziran 2008’de Hindistan’da Civic Hybrid’i piyasaya sürmüştür.

Herkes için bir Hybrid

Honda, Şubat 2009’da yeni Insight Hybrid modelini görücüye çıkarmıştır. Yeni geliştirilmiş 1.3 L i-VTEC motor ile IMA’yı bünyesinde birleştiren Insight, kullanıcıya son derece gelişmiş bir yakıt ekonomisi sunar. Ayrıca, Çevreci Sürüş Destek Sistemi (Eco Assist) kullanıcının Honda Hybrid teknolojisinin tüm faydalarını keşfetmesine yardımcı olmuş ve yakıt ekonomisini daha da ileri götürmüştür.

Honda, daha da ileri giderek, Hybrid modellerini genişletmeyi planlamaktadır. Honda, hybrid bir spor otomobilin temeli olan, tümüyle yeni CR-Z’yi piyasaya sürmüş ve yakın gelecekte Jazz Hybrid’i satışa sunmayı planlamaktadır.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMEK VEYA AYRILMAK İÇİN:

Honda Plaza Ayışığı    Altunizade, Kısıklı Caddesi No:17 - 34662 ÜSKÜDAR / İSTANBUL    Tel: 0216 559 0 559    Fax: 0216 559 0 505 ayisigi.honda@ayisigi.com.tr

© 2016 Ayışığı | ANASAYFA | Honda Türkiye Web Sitesi |