MEDYA

Sedan Pazarına “LPG” Seçeneği

Honda Türkiye ilk LPG üretimi olan Civic modelini CivicEco adıyla Honda tüketicilere sunuyor. Honda 1.6 litrenin altında küçük hacimli dizel motorda getireceğinin müjdesini verdi.

Honda Türkiye, çevreye duyarlı yaklaşımını yeni bir boyuta taşıdı. Honda’nın yeni Civic üzerinde geliştirdiği çalışmayla CivicEco versiyonu ortaya çıktı.

CivicEco, otogaz dönüşümüne hazır olarak üretiliyor. Yetkili Honda-BRC bayileri ise bu dönüşümü, BRC tarafından Honda Civic için özel olarak geliştirilen dönüşüm kitleri ile gerçekleştiriyor. Bu dönüşüm içinse Honda-BRC bayileri tarafından 6 yıl 150 bin kilometre garanti fırsatı sunuluyor. Otogaz seçeneği, sağladığı tasarruf imkanıyla “Ekonomik”, diğer yakıtlara oranla daha az emisyon oluşturduğu için “Çevreci”, yeni gelişmeler sayesinde her türlü araca, performansı olumsuz etkilemeden yetkili Honda bayileri tarafından monte edilebildiği için “Güvenli” bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Honda Türkiye CEO’su Hideto Yamasaki, hedefin 14.000 adet olduğunu belirtti. Yamasaki, 1.6 litrenin altında küçük bir dizel motor getireceklerinin de müjdesini verdi. Yamasaki, Honda’nın kurulduğu günden bu yana en iyi ürünleri tasarlarken bir yandan da çevreye duyarlılık konusuna özen gösterdiğine dikkat çekti. Yamasaki, 2020 yılına kadar tüm dünyadaki üretimlerinde kullandıkları C02 emisyonunu 2000 yılı ile karşılaştırıldığında yüzde 30 oranında azaltmayı hedeflediklerini kaydetti.

4.000 lira farkla CivicEco’da da 1,6 litre i-VTEC motor, 5 vitesli düz ve 5 vitesli otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor.

CivicEco’nun motoru 6500 devirde 125 beygir güç üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm. tork sağlıyor. CivicEco, Honda Türkiye tarafından otogaz dönüşümüne hazır olarak üretiliyor. Yetkili Honda-BRC bayileri, BRC tarafından Honda Civic modeli için özel olarak geliştirilmiş kit ile LPG dönüşümünü gerçekleştiriyor. CivicEco’nun fiyatı ise dönüşüm maliyetiyle birlikte 57.240 lira olacak.

Kaynak: Otohaber / Ekim 2012

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMEK VEYA AYRILMAK İÇİN:

Honda Plaza Ayışığı    Altunizade, Kısıklı Caddesi No:17 - 34662 ÜSKÜDAR / İSTANBUL    Tel: 0216 559 0 559    Fax: 0216 559 0 505 ayisigi.honda@ayisigi.com.tr

© 2016 Ayışığı | ANASAYFA | Honda Türkiye Web Sitesi |