MEDYA

Yeni CR-V 1.6 i-Dtec Dizel

Düşük yakıt tüketimine sahip, sınıfının en hafif dizel motoru 1.6 i-DTEC, CR-V modeliyle 80 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de!

Üç farklı donanıma sahip Honda CR-V 1.6 dizel, otomobilin yakıt tüketimi ve performansını bir SUV’un fonksiyonelliği ve güvenliğiyle buluşturuyor. İlk kez tanıtıldığı 1995 yılından bu yana SUV pazannın en önemli temsilcisi haline gelen Honda CR-V, bir SUV’un kullanışlılığı ile noımal bir otomobilin sürüş güvenliği ve dinamizmini birleştirerek bu segmentin standardının değişmesine neden oldu.

1996 yılından bu yana dünya genelinde 5.1 milyon adedin üzerinde satılan Honda CR-V’nin yeni modeli Avrupa ve Türkiye için son derece önemli olan 1.6 litrelik dizel motorla satışa sunuldu. Honda’nın ürün gamındaki Earth Dneams Technology motor serisinin ürünü yeni 1.6 i-DTEC motor ile donatılmış ikinci model olan CR-V 1.6 dizel, başlangıç fiyatları 80 bin 900 ile 92 bin 900 TL arasında değişen Dream, Premium ve Elegance adlı üç farklı versiyona sahip.

Honda’dan Üç Farklı Versiyon; Dream, Premium ve Elegance

Erdem Soydaş 2014 sonuna kadar 5 Bin adet CR-V dizel satmayı hedeflediklerini belirtti. Avrupa pazannda %50’ler seviyesinde paya sahip kompakt SUV segmentinde tamamen yeni bir pazara adım atmış olacaklannı belirten Honda Türkiye Otomobil Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Soydaş, güzel hedefler peşine düştüklerini dile getirdi. Bunlara ek olarak Can Eroskay, CR-V 1.6 dizelin artık konfor, fonksiyon ve düşük tüketimin yeni adı olduğunu savundu. Son olarak da CR-V 1.6 dizelin Honda ürün gamındaki Earth Dreams Technology motor serisinin bir ürünü olan yeni 1.6 i-DTEC motor ile donatılmış ikinci model olduğunu belirtti. Sürücü-yolcu-yan ve perde hava yastıkları, araç denge kontrol sistemi (VSA), ABS, elektronik fren gücü dağıtımı (EBD), acil durum fren desteği, yokuşta kalkış desteği (HSA) ve lastik basınç ikaz sistemi (DWS) gibi güvenlik donanımlannın standart olarak sunulduğu 80 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatına sahip Dream adlı giriş seviyesinde, ayrıca renkli TFT LCD bilgi ekranı i-MID, hız sabitleyici, Idle Stop (Start&Stop), çift bölgeli otomatik klima, tek dokunuşla 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar ile gündüz yanan farları yer alıyor. 86 bin 900 TL’lik Premium donanım seviyesiyle birlikte Dream’e ilave olarak park sensörü, ön sis farları, bluetooth sistemi, katlanabilir yan aynalar, geri görüş kamerası ve alüminyum görünümlü ön konsola sahip olunabiliyor. CR-V 1.6 i-DTEC’in en üst donanım seviyesi olan Elegance ise çift xenon farlar, nubuk-deri karışımlı koltuk döşemeleri ve ısıtmalı koltuklar gibi ilave donanımlar sunuyor.

Kaynak: Otomobilden Dergisi / 15-30 Kasım 2013 / Sayı:167

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMEK VEYA AYRILMAK İÇİN:

Honda Plaza Ayışığı    Altunizade, Kısıklı Caddesi No:17 - 34662 ÜSKÜDAR / İSTANBUL    Tel: 0216 559 0 559    Fax: 0216 559 0 505 ayisigi.honda@ayisigi.com.tr

© 2016 Ayışığı | ANASAYFA | Honda Türkiye Web Sitesi |