ACCORD (2008-2015)

EuroNCAP Çarpışma Testi’nde 5 yıldıza layık görülen Honda Accord’da bulunan daha alçak ağırlık merkezi, geniş tekerlek aralığı, çift kademeli ön hava yastıkları, yan ve tam boy perde hava yastıkları, aktif ön koltuk başlıkları, ABS, Acil durum fren desteği (Brake Assist) ve çocuk koltuğu için ISOFIX bağlantıları ile güvenlik herzamanki gibi standart. 

Yenilenen Accord’un özel sahipleri için özel güvenlik önlemlerini de unutmadık. Virajlı yollarda, dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralarda sürücünün aracı daha iyi kontrol etmesini sağlayan VSA ( Araç Denge Konrol Sistemi), özellikle dönüşlerde, frenleme esnasında ve kaygan yol koşullarında dengesizlikleri tespit ederek, sürücünün direksiyonu doğru yöne çevirmesi için uyarıda bulunan ve ilk direksiyon hareketini otomatik olarak başlatan Harekete duyarlı direksiyon sistemi (Motion Adaptive EPS) her zaman yanınızda. 

Yenilenen Accord’a eklenen hem aydınlatma hem selektör olmak üzere 2 fonksiyonu da aynı lambada barındıran uzun ömürlü ve ekonomik Bi-Xenon farlar, yolu daha iyi aydınlatıyor. 

Otomatik Hüzme Kontrol Sistemi(HSS) ve dönüş yapılan bölgenin aydınlatılmasını sağlayan Dönüş Aydınlatma Sistemi (ACL) gibi özelliklerinin de yenilenen Accord’a eklenmesiyle sürücülere daha güvenli bir gece sürüşü sunuluyor. 

Otomatik Hüzme Kontrol Sistemi (HSS) ile aydınlatma otomatik konumuna alındığında ön dikiz aynasının arkasına yerleştirilmiş bir sensör yardımıyla sürüş sırasında diğer araçlar kontrol edilerek yolun uygunluğuna göre uzun-kısa hüzmeli farlar arasında geçiş yapılarak diğer sürücüleri rahatsız etmeyecek bir aydınlatma sağlanmış oluyor. Karşıdan gelen araç 1000m mesafesine geldiğinde uzun hüzmeler açıksa sistem otomatik olarak kısa hüzmelere geçiyor. Araç geçtiğinde ise uzun hüzmeler tekrar yanıyor. Aynı çalışma prensibi aynı şeritte giden öndeki otomobil için de geçerli. Öndeki araç 500m’den daha kısa mesafeye geldiğinde uzun hüzmeler açıksa otomatik olarak kısa hüzmeler devreye giriyor. Böylece sürücü dikkatini yoldan ayırmadan güvenli bir sürüş sağlanmış oluyor.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMEK VEYA AYRILMAK İÇİN:

Honda Plaza Ayışığı    Altunizade, Kısıklı Caddesi No:17 - 34662 ÜSKÜDAR / İSTANBUL    Tel: 0216 559 0 559    Fax: 0216 559 0 505 ayisigi.honda@ayisigi.com.tr

© 2016 Ayışığı | ANASAYFA | Honda Türkiye Web Sitesi |