CR-Z (2012)

ÜÇ FARKLI KARAKTERE SAHİP TEK BİR OTOMOBİL

CR-Z'nin yeni 3 modlu Sürüş Sistemi, bir düğme ile üç farklı sürüş karakterinden bir tanesini seçebilmeniz için tasarlanmıştır.

Spor modu daha verimli bir sürüş sağlamak için Hibrit modelinin tüm performans potansiyelini ortaya çıkarır. Yüksek torklu Integrated Motor Assist (IMA) sistemi ile birleşen yumuşak ve üstün performanslı muhteşem bir sürüş keyfi sağlarken, benzin verimliliğiyle CR-Z'e modern bir sportif yapı kazandırır.

Normal mod tasarruf ile performans arasındaki en iyi dengeyi sağlar. Şehir içinde rahatlıkla dolaşabilmek için otomobile çevik ve güvenli bir sürüş keyfi kazandırır.

Econ Modu düğmesine basarak CR-Z'i maksimum benzin tasarrufu ile çalışır hale getirebilirsiniz. Econ Mod gaz pedalı hassasiyetini azaltarak IMA sisteminin kullanımı arttırır ve bu sayede yakıt tüketimi azalır. Varsayılan mod olarak seçilebilen Econ Mod'da hava düzenleyici de dahil olacak şekilde tüm ayarlar yakıt tasarrufu moduna geçer.

CR-Z'de her modun kendine has ışıklandırma sistemi bulunmaktadır. Spor modunda ışıklandırmalar kırmızı ile gösterilmektedir. Normal veya Econ modda ise mavi olmaktadır. Işıklar benzini ne kadar tasarruflu kullandığınız ile bağlantılı olarak yeşile döner. Shift Indicator Light (SIL) ise azami yakıt tasarrufu sağlamak için ne yapmanız gerektiğini size gösterecektir. Her 3 modda da sürüş keyfinin sonunda size ECO skorunuzu verecektir. Skorunuz ne kadar yüksek ise doğayı o kadar az kirletmişsiniz ve o kadar az yakıt tüketimi yapmışsınız demektir.

E-BÜLTENİMİZE KAYIT OLMAK, BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEMEK VEYA AYRILMAK İÇİN:

Honda Plaza Ayışığı    Altunizade, Kısıklı Caddesi No:17 - 34662 ÜSKÜDAR / İSTANBUL    Tel: 0216 559 0 559    Fax: 0216 559 0 505 ayisigi.honda@ayisigi.com.tr

© 2016 Ayışığı | ANASAYFA | Honda Türkiye Web Sitesi |